Wyniki insuliny na czczo i stosowanie leku Glucophage

Czy to prawda, że normy dla wyników insuliny na czczo są mocno zawyżane przez labolatoria? Mam insulinooporność. Moja insulina na czczo wynosiła 22uIU/ml gdzie norma jest do 25uIU/ml. Wynik mieści się w normie, lecz spotkałam się z opinią, iż powinien oscylować poniżej 10uIU/ml. Leczę się lekiem o nazwie Glucophage 1000mg XR (1 tabletka na noc). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.