Co oznacza wzrost poziomu glukozy na czczo?

W maju robiłam badania insuliny i glukozy na czczo i po obciążeniu. Glukoza wyszła następująco: 0 - 110, 1 - 180, 2 - 120. Insulina: 0 - 13,6; 1 - 80,6; 2 - 60,4. Homa wynosiła 3,69 a quicki 0,31. Dzisiaj powtarzałam insulinę i glukozę na czczo. Insulina spadła do 8,1 ale glukoza wzrosła do 114. Homa wynosi 2,28 a quicki 0,34. Do maja brałam glucophage xr 500 na noc od maja biorę glucophage 850 dwa razy dziennie. Oba badania robione po postawieniu leków na 10 dni. Z jednej strony cieszę sie ze homa spada i quicki jest w normie ale przeraża mnie wzrost glukozy na czczo. W przyszłym tygodniu wizyta u endokrynologia. Prosze poradzić na co zwrócić uwagę rozmawiając z lekarzem i o czym mogą świadczyć powyższe wyniki.

Niestety nie wiem jakie leki Pani przyjmuje, jakie ma rozpoznanie choroby podstawowej. Nie pomogę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.