Wyniki badania RTG klatki piersiowej 55-latki

Dzień dobry. Mama miała robiony RTG. Wiem, że pewnie jest wiele możliwych interpretacji tego opisu, ale bardzo proszę kogoś z Państwa o wstępną interpretację. Wizytę Mama ma dopiero po weekendzie i teraz trochę się martwi. Oto wynik RTG: Pola płucne rozedmowo przejaśnione, o wzmozonym rysunku naczyniowo oskrzelowym. Przepona i kontury wolne. Serce o powiększonej lewej komorze. Łuk aorty wydluzony. Wneki poszerzone naczyniowe. Mama ma 55 lat, i waży 110kg przy 162cm wzrostu. Pozdrawiam.

Opis zdjecia sugeruje ewentualnośc rozedmy pluc ( mozliwosc przeleklej obturacyjnej choroby płuc) ,ale także powiększenie lewej komory serca ( może mama cierpi na nadcisnienie?) WArto rozwazyc konsultacje kardiologiczna i wykonanie echa serca