Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego a możliwość ćwiczenia na siłowni

Witam, za tydzień mam mieć robiony pierwszy zastrzyk z kwasu hialuronowego (w sumie będzie to seria 3 zastrzyków, co tydzień 1). Czy jest to przeciwskazaniem do ćwiczeń na siłowni (rower, ćwiczenia siłowe, rozciąganie). Mogę ćwiczyć tego dnia czy należy zrobić przerwę?

Witam,
pisze Pani o zastrzykach z HA (kwasu hialuronowego), domyślam się ,ze chodzi o zbiegi mezoterapii. Po zabiegach mezoterapii powściągliwość od ćwiczeń fizycznych jest zalecana na wlaściwie w dniu zabiegu. Po wypełnieniach HA zaleca się unikanie wysiłku fizycznego przez ok 2 tyg.O postępowaniu po zabiegu jaki ma mieć Pani wykonany na pewno poinformuje lekarz wykonujący zabieg,
pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Bezposrednio po zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie powinno sie wykonywać intensywnych cwiczeń. Ja zalecam minimum tygodniowa przerwę w intensywnych ćwiczeniach. Po tygodniu można powrócić do ćwiczeń ale jeszcze przez tydzień zalecam dość oszczędny tryb zajeć na siłowni.