Zakażenie żółtaczką podczas stosunku oralnego

Witam serdecznie. Czy możliwe jest by objawy chorób takich jak wzw. czy żółtaczka pojawiły się już po 2, czy 3 dniach od możliwego zakażenia? I jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się którąś z chorób podczas stosunku oralnego w stronę kobiety, która miała okres? Boję się, ponieważ po takim akcie bolało mnie gardło. Czy zakażenie mogło dostać się właśnie przez chore gardło? Lub wirus hiv mógł dostać się w ten sposób? Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Okres wylęgania wspomnianych w/w wirusów trwa min. 6 tyg. Nie udowodniono, aby doszło do zakażenia drogą stosunku oralnego, jeżeli nasienie nie miało bezpośredniego kontaktu z krwią.