Zapalenie płuc u 2-tygodniowego niemowlaka

mam 2 tygodniowa core .Odrazu po porodzie stwierdzono u niej zapalenie płuc .Lezy juz 2 tygodnie w szpitalu .Jedynie jeszcze badanie rtg 5dni temu ,byly niewielkie zmiany w płuckach.Po za tym wszytkie wyniki sa ok.Jutro mialo byc nastepne rtg ale niby ma byc az w za 3 dni .Zastanawiam sie czy niechca bez powodu moje corki przetrzymac bez powodu w szpitalu,i czy jej nie zaszkodze jak sam wezme ja ze szpitala i przywatnie zrobie jej badania .t

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie zaleca się zabierać na własne żądanie dziecka tak małego, przed pełnym ukończeniem leczenia. W szpitalu ma ono fachową opiekę, o którą trudniej będzie w domu. Bez dostępu do pełnych wyników badań dziecka i bez możliwości zbadania nie jestem w stanie napisać nic więcej. Zapalenia płuc u noworodków mogą mieć gorszy przebieg, niż u starszych dzieci i dorosłych. Proszę ew. porozmawiać z lekarzem prowadzącym, czy istnieje możliwość wcześniejszego wyjścia, czy możliwe jest "doleczenie" w domu i kontrola u pediatry w przychodni.