Zasinienia, plamy czerwone poniżej kostek nóg i bolesność przy chodzeniu

Zasinienia , plamy czerwone ponizej kostek nóg i bolesność przy chodzeniu oraz dotyku.Co stosować lub jakie szczrgółowo badania zrobić. Lekarz zapisał tylko Cyclo 3 Fort. Osoba ma 70 lat . Dzieki za pomoc. / obecnie leczenie cukrzycy lekiem Diaprel MR 60 - 1/2 tabl dziennie/.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tego typu zmiany najczęściej są wynikiem zaburzeń krążenia oraz w tym przypadku mikroangiopatii wynikającej z powikłań cukrzycy. Leczenie jest dość ograniczone oraz często mało efektywne. Sugerowałbym konsultację z dermatologiem.