Złamanie szyjki kości promieniowej

Witam . Mieszkam w Angli i 2 tygodnie temu przewrocilam sie i upadlam na wyprostowana reke. W obazie RTG wyszlo zlamanie szyjki kosci promieniowej. W przychodni dano mi temblak i lekarz powiedzial ze na zlamania w okolicach lokcia gipsu nie zakladaja. Jakie powiklania mi groza i co powinnamw tej sytuacji robic??
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leczenie złamań szyjki kości promieniowej jest zróżnicowane w zależności od danych szczegółowych. Ogólnie mówiąc w przypadku braku przemieszczenia kości wystarczające jest leczenie zachowawcze. W innych przypadkach konieczne jest nastawienie kości, leczenie operacyjne oraz unieruchomienie kończyny w opatrunku gipsowym. Proszę zatem zaufać lekarzowi. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości postępowania proszę skonsultować się z drugim specjalistą.