Znamię Reeda i znamię atypowe

Witam serdecznie Chciałam zapytać co to jest znamię Reeda typu wybuch gwiazdy znamię atypowe,bo takie wstępne rozpoznanie mi przekazała pani doktor dermatolog.Oczywoscie zmiana wycięta i poddana badaniu hist. Czy takie znamię może mieć osoba dorosła ???U mnie to była postać czarnego pieprzyka,ale on nie rósł,poprostu sobie od lat był. I czy mam sie czego obawiać w wyniki hist? Pozdrawiam

Znamię Reed jest odmianą znamienia Spitz, to znamię barwnikowe wrzecionowatokomórkowe, dawniej nazywane też czerniakiem młodzieńczym, histologicznie może przypominać nieco czerniaka. Znamię Reed jest zmianą łagodną.