Zobowiązania i relacje z chłopakiem po kłótni

Jakiś czas temu były chłopak wziął dla mnie telefon na umowe na dwa lata, niestety zaraz po 2 miesiącach znowu się pokłócilismy, zaczął mnie wyzywać i już nie odzywa się w ogóle, pisałam mu smsa co mam zrobić z telefonem czy mu oddać czy mogłabym płacić za mnie co miesiąć jakby dał mi swój nr konta niestety on nie odpisuje. Żle się czuje, że płaci za mnie, napisał mi tylko kiedyś 2 miesiące temu jak się kłócilismy że był głupi więc zapłaci sam za swoje błedy. Czuję się bezradna.

Być może rozwiązaniem byłoby oddanie telefonu osobiście, jeśli rzeczywiście chce się Pani całkowicie uniezależnić od chłopaka. Pytanie tylko, czy jest Pani na to gotowa rzeczywiście, a także na wszelkie konsekwencje tego ruchu. Faktem jednak jest, ze zobowiązanie w postaci płatności powoduje, ze relacja nie jest do końca zamknięta.

Witam. Być może to nie jest dobra rada - ale mnie przychodzi do głowy coś takiego. Oddać/odesłać telefon, a kupić sobie inny, z innym numerem. To zwyczajna sprawa, że w przypadku zerwania ludzie oddają sobie drogie prezenty. Pozdrawiam.

Witam,

a jakie rozwiązania przychodziły Pani do głowy? Jak Pani czuje się z tym, że telefon, przedmiot codziennego użytku, wciąż przypomina jej o byłym związku? Czy dla Pani jest to temat zamknięty, czy też ma Pani nadzieję, że jednak będziecie mieli okazję osobiście przedyskutować kompromis dobry dla obydwu stron? W przypadku, gdyby nie miała Pani ochoty widzieć się z tą osobą, ani kontaktować, odesłanie telefonu i zmiana numeru na inny wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel