3-miesięczne dziecko bardzo przeżywa każde rozstanie z mamą - jak reagować?

Witamy, jesteśmy rodzicami niespełna 3 miesięcznej córeczki. Żona karmi piersią, ale ostatnio musi wychodzić na 2-3 godziny do pracy, wtedy ja - ojciec zostaje z małą. Od kilku dni córeczka tak strasznie płacze, wręcz histerycznie, że nic, absolutnie nic nie jest w stanie jej uspokoić, jedynie powrót żony. Wykluczyliśmy kolki, głód i inne rzeczy, więc pozostaje nam sądzić, że córka zwyczajnie tęskni za mamą. Czy jest jakikolwiek sposób, żeby dziecko nie przeżywało tak mocno rozstania z mamą na tych kilka godzin ? Czy tak długotrwały płacz - godzinny, może mieć skutki w przyszłości, czy może wpłynąć na rozwój dziecka lub wywołać jakieś choroby ? Z góry dziękuję za pomoc. Bartek

niestety nie ma na to sposobu, mama może zostawiać jakąś swoją cześć garderoby aby dziecko czuło jej zapach. Lęk separacyjny zwykle pojawia się jednak nieco później. Taki płacz nie powinien wpłynąć na rozwój dziecka negatywnie, nie martwiłabym się