Antybiotykoterapia dla 4-miesięcznego dziecka

witam, moj 4miesieczny synek ma katarek i od dwoch dni kaszel, na poczatku suchy, teraz odrywajacy sie, dzis byl juz bardzo uciazliwy dla malca,dlatego udalismy sie do szpitala, z racji ze dzis sobota, w celu zbadania dziecka, pani doktor stwierdzila, ze to przeziebienie i przepisala Augmentin i syrop Pini, dwa razy po lyzeczce, w dpmu doczytalam, ze syrop jest od 12.r.ź., a antybiotyku boje sie podac na zwykle przeziebienie, prosze o rade co robic, czy powinnam podac ww leki,waga dziecka7kg

Milena Lubowicz

Niestety nie jestem w stanie Pani powiedzieć co robić, gdyż dziecka nie badałam. Nie wiem czy są zmiany osłuchowe, jaki jest charakter kaszlu czy są oznaki duszności. Jeżeli Pani doktor badająca uznała, że są wskazania do antybiotyku, to nie mam powodów, by to kwestionować.
Pozdrawiam