Astygmatyzm a laserowa korekcja wad wzroku

Mam całkiem duża wadę wzrokowa -2 oraz astygmatyzm 3. Mam zamiar zrobić operacje laserowa. Czy jest duże ryzyko ze z czasem wzrok się pogorszy? Lekarz powiedział ze ryzyko jest bardzo małe na jakiekolwiek komplikacje. Czy doradzacie takiej operacji? Chce operować z racji ze od małego nosze okulary i już jestem zmęczony bo gdy uprawiam sport jestem bez okularów i moje rezultaty są o wiele gorsze niżeli miałbym prawidłowy wzrok. Proszę o pomoc od specjalisty :)

Aleksander Ropielewski

Z Pana opisu wynika, że operacja poprawi Pana komfort życia, dlatego jeżeli jest Pan do niej przekonany warto zrobić taki zabieg. Podczas każdej operacji istnieje ryzyko powikłań i należy o tym pamiętać. Nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie tak czy nie ponieważ jest to Pana osobista decyzja.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski