Bezskuteczne przyjmowanie leku Seroxat przepisanego przez seksuologa

Po konsultacji z seksuologiem zacząłem zażywać seroxat,ściśle według wskazań.Efekt rewelacyjny bez żadnych skutków ubocznych, jednak kiedy próbowałem zmniejszać dawki problem powracał.Zażywałem lek ok dwóch i pół-trzech lat,zrezygnowałem w obawie o ewent.skutki uboczne i uzależnienie.Lekarz niestety nie potrafił rozwiać moich wątpliwości....Dziś jestem w punkcie wyjścia.Powrót do leczenia przez poprzedniego lekarza jest niemożliwy(jedyny w moim mieście) ze względu na brak zaufania....

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
terapia seksuologiczna zaleca dwutorowe leczenie. Przyjmowanie leku nie jest niestety wystarczającym czynnikiem do zupełnego wyleczenia. Nie napisał Pan o jaki problem chodzi, ale prawdopodobnie o jedną z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych - zaburzenia erekcji lub przedwczesny wytrysk. W każdym przypadku nie wystarczające jest leczenie farmakologiczne, ale również psychoterapia, podczas której wspólnie z terapeutą poszukuje się źródeł wystąpienia dysfunkcji. Wspomniane dysfunkcje w większości przypadków mają podłoże psychogenne. Farmakoterapia jest wsparciem w psychoterapii zaburzeń seksualnych. Proszę rozważyć wizytę u psychologa seksuologa.
Pozdrawiam.

Około 15% przypadków zbyt wczesnego wytrysku jest oporna na leczenie.
Jesli uważa Pan, ze dotychczas leczący lekarz już nic wiecej nie pomoże, to warto rozważyć dwie opcje.
Pierwsza to wizyta u chirurga urologa, wielu z nich radzi sobie z tym problemem, tym bardziej, że wszedł nowy lek na to schorzenie.
Drugą opcją jest wybranie się do lekarza seksuologa w innym mieście.
Zdarza się, że w przypadkach zaburzeń lekoopornych poprawę uzyskują psycholodzy-seksuolodzy metodami swoimi.
Proszę nie wpadać w rezygnację w stosunku do siebie i medycyny, ale