Boję się, że zrobię krzywdę swojemu dziecku. Co robić?

Witam! Mam na imię Natalia, mam 24 lata. Moja walka z depresją zaczęła się 3 miesiące temu - co miesiąc mam wizyty u psychiatry i przyjmuję leki takie jak lek z grupy SSRI codziennie no i jeśli w ciągu dnia coś się dzieje, to łagodny lek uspokajający. 14 sierpnia mam u psychiatry wizytę, ale coś mnie męczy i chciałabym się szybciej poradzić, bo do tego 14. się zamartwię na śmierć. Mieszkam z moim kochanym 2,5 rocznym synkiem - mąż jeździ na tirach. Boję się czasami strasznie, że mogę mojego synusia skrzywdzić, a nie chcę, bo bym sobie tego nie darowała do końca życia. Czasami, jak mnie te myśli dopadają, zaczynam się tego strasznie bać, że mogę mu coś zrobić. Wieczorem mi to wszystko przechodzi i jestem szczęsliwa z życia. Te myśli, o których wyżej wspmniałam, zaczęły się jak moja koleżanka opowiadała mi o swojej depresji - jak się bała, że swoje dzieci skrzywdzi - od tego momentu ja zaczęłam się martwić i sobie wmawiać jakieś bzdury, a jestem w pełni świadoma, że nigdy w życiu nie skrzywdziłabym go, bo jest dla mnie najważniejszy na świecie, ale chociaż o tym wiem, to te myśli mnie strasznie nachodzą. Do tego wspomnę, że jestem osobą, która strasznie się wszystkim martwi i lubi się nakręcać. Czekam na odpowiedź i dziękuję za pomoc!

Witam serdecznie.

Nie pisze Pani, od jak dawna występują niepokojące myśli - jaki ma to związek z czasem przyjmowania leków, czy kiedykolwiek wcześniej występowały u Pani natrętne, obsesyjne myśli lub wyobrażenia.

Istnieje kilka potencjalnych przyczyn niepokojących Panią objawów. Leki z grupy SSRI mogą, jako objaw uboczny, powodować zwiększone napięcie, drażliwość, co może mieć związek z nasileniem lęku i obaw. Jeśli nawracające myśli o przykrych treściach, wywołujących napięcie i lęk okresowo występują, to może wskazywać to na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.
Pod uwagę należy wziąć również czynniki psychologiczne, np. wspomnianą przez Panią podatność na sugestię.

Proszę zrelacjonować swoje obawy w trakcie najbliższej wizyty - lekarz zapewne skoryguje dawki stosowanych leków.

Z pozdrowieniami