Ból dziąsła a martwy ząb

Witam , czy to prawda , że 'martwa' górna trójka , która mnie kompletnie nie boli i nie była nigdy leczona z żadnej przyczyny może powodować ból lokalizujący się na dziąśle nad górną dwójką ? Bóle te są praktycznie codzienne lecz przejściowe i występują od ponad roku , nie promieniują . Ból odczówam tylko w jednym miejscu . Czy to może być wina martwej trójki ? Czy może szukać przyczyny gdzieś indziej ? Na RTG niestety nie wychodzi czego to przyczyna .

Witam. Nie rozumiem czemu trójka jest martwa. Skoro nie była leczona z " żadnej przyczyny" - czyli nie było żadnych podstaw ( ubytek, uraz ) do tego leczenia. Czy zęby ( dwójka i trójka) były badane na żywotność ?, czy mają zmiany próchnicowe ? czy może były uderzone? Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie bez tych wszystkich informacji. Pozdrawiam Krystyna Pikała