Martwy ząb a konieczność leczenia kanałowego

Witam . Czy jeśli ząb jest martwy , a nie boli i nie jest zgnity w środku , a jedynie obumarł to należy odrazu leczyć go kanałowo ? Pytam , ponieważ mam podejrzenie obumarcia 4 zębów po ostrym zapaleniu zatok . Trzy zęby zrobione są już kanałowo . Pozdrawiam .

Tak, należy zęba leczyć kanałowo. Ząb martwy jest siedliskiem bakterii które mogą powodować stan zapalny w kości. Martwy ząb po pewnym czasie zacznie zmieniać kolor i będzie robił się ciemny. Należy jak najszybciej wyleczyć zęba kanałowo pod mikroskopem aby uniknąć problemów w przyszłości.