Przeprost kolana po urazie

Witam serdecznie. Mam przeprost kolana. Rok temu miałam wypadek w którym doznałam urazu złamania uda.Ortopeda przeprowadził operacje zespolenie płytą i śrubami. Przez okres rehabilitacji dokuczał mi ból kolana, niestabilność w nim, problemy z chodzeniem. Na ostatniej wizycie ortopeda powiedział że to wynik przeprostu kolana jaki pozostał mi po urazie, jedyną opcja do ustabilizowania kolana, poprawy jest operacja, która będzie wyglądała tak samo i rehabilitacji będzie tak samo długi. Czy nie ma innej opcji bym mogła wrócić do zdrowia i żeby przeprost kolana nie wpływał na normalne funkcjonowanie? Jak leczy się przeprost kolana? Operacja to jedyne możliwe rozwiązanie? Nie chcę znowu iść do szpitala, a potem mieć problemy nawet żeby usiąść. A co jeśli okaże się że operacja na przeprost kolana nie pomoże i nadal będą występować te dolegliwości, co wtedy? Będę wdzięczna za informacje, przesyłam pozdrowienia.

Małgorzata Panek

Bez zbadania stawu i obejrzenia wyników badań obrazowych nie można powiedzieć czy są inne opcje niż operacja. Radziłabym skonsultować się z innym ortopedą. On oceni zasadność operacji.
Pozdrawiam