Bóle na czubku głowy i przerzedzenia włosów

Mam 23 lata i na czubku głowy od jakiś 4 lat powoli postępuje przerzedzanie się włosów. Szczególnie kiedy włosy są rozłożone na boki, pojawia się duży wyraźny łysy fragment. Problem dotyczy tylko czubka głowy, nie mam zakoli. W związku z tym mam dwa pytania. Czy pomoże mi zakupiony przeze mnie Loxon z 2% stężeniem minoxidilum? Czy po ewentualnym odstawieniu włosy nie będą się szybciej przerzedzać? Drugie pytanie dotyczy poziomu testosteronu. Czy masturbacja może mieć wpływ na łysienie? Dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

nie raczej nie ma wpływu. proponuje udać się do lekarza dermatologa/endokrynologa, po badaniu bedzie mozna zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.