Brak apetytu u 9-miesięcznego dziecka

Moja 9 miesięczna córka od pierwszego dnia jak tylko się urodziła była niejadkiem.Z upływem czasu ten problem ani troche nie poprawił się.Teraz mając 9 miś.jest jeszcze gorzej.Nie chce pić mleka,nigdy nie chciała żadnych deserków,owoców,o biszkoptach czy choć zwykłym soczku można zapomnieć.A teraz na dodatek przestała jeść obiadki(tolerowała tylko te ze słoiczka).Nie mam już siły na ciągłe zmuszanie jej i nieustanny płacz.To wszystko bardzo mnie przygnębia.Czy są może jakieś krople na apetyt?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy ocenić, czy dziecko prawidłowo się rozwija, czy prawidłowy u dziecka jest przyrost masy ciała i wzrostu, dopiero później można proponować leczenie. Proszę skontaktować się z pediatrą, który przede wszystkim musi zbadać dziecko pod kątem niedożywienia.