Brak orgazmów, niechęć do seksu z narzeczonym

Mam 23 lata, z narzeczonym jestem od 5 lat. Wspolzyjemy od 2 lat. Mam problem poniewaz nie ciagnie mnie do seksu, zawsze jest to inicjatywa narzeczonego. Nie mialam nigdy orgazmu. Rzadko kiedy odczuwam jaka kolwiek przyjemnosc. Czy cos jest ze mna nie tak? Prosze o pomoc.

Dzień dobry.

Opisana sytuacja wskazuje na kilka możliwych przyczyn. Jedną z nich może być brak orgazmu u Pani, czyli brak satysfakcji, więc w zasadzie brak powodów do współżycia. Ten z kolei może wynikać z innych powodów - jak np. przedwczesne rozpoczęcie współżycia, nieumiejętność partnera w odpowiednim Pani pobudzeniu, czy wreszcie nie do końca satysfakcjonujący związek. Nie napisała też Pani czy może osiągać orgazm podczas samodzielnej masturbacji, co mogłoby rzucić nieco więcej światła na problem.
Tak czy inaczej - wydaje się, że najrozsądniejsze byłoby skorzystanie z konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, aby lepiej zrozumieć Pani seksualność. Zachęcam do osobistej konsultacji z psychologiem psychoterapeutą lub psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!