Brak przyjemności z seksu - co jest przyczyną?

  Mam 19 lat. Seks uprawiam od jakiegoś czasu, ale nie robię tego często, bo nie sprawia mi on przyjemności. Nie mam żadnych traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, byłam u lekarza - ze mną wszystko ok, z partnerem również, na pewno to też nie jest wina pozycji... Już sama nie wiem co jest nie tak i jak mam temu zaradzić.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Sfera seksualna kobiet jest bardzo silnie związana z emocjami. Dlatego tak wiele zależy od samopoczucia kobiety, jej nastawienia do partnera i samego aktu miłosnego.
Kobiety uczą się, jak czerpać przyjemność z seksu stopniowo. Warto, żebyś zaczęła poznawać swoje ciało i swoje potrzeby. Włącz w te lekcje partnera. Pokaż mu, które pieszczoty sprawiają Ci przyjemność i stopniowo przechodźcie do coraz intymniejszych kontaktów. Sam seks jest zwieńczeniem pieszczot, dlatego warto, żeby Twój mężczyzna wiedział, jak dawać Ci przyjemność.
Jeśli jednak starania Twoje i chłopaka nie będą przynosić widocznych efektów, to zachęcam do wizyty, najlepiej wspólnej, u seksuologa.

Pozdrawiam