Bujanie podczas snu i brak mowy u 15-miesięcznego dziecka

Witam. Synek ma 15miesięcy. Wszystko rozumie, chodzi rozwija się prawidłowo. Jak był mniejszy to spręzynował podczas snu-na czworakach jakby się bujał wydając dźwięki takie jak jak podczas zasypiania małego.Teraz jest chory już 3 tydzień i zaczął znów tak sprężynować jak się przebudzi w nocy, nie wiem czy jest to normalne, czy może tak gdy go coś boli, nie jest to cały czas, ale nawraca. Synek tez nie mówi nic tzn ani mama ani tata coś tam po swojemu, czy jeszcze nie musi mówić? Dziękuję

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

przebudzenia w nocy rzeczywiście mogą wskazywać, że coś mu doskwiera. Jeśli chodzi o pierwsze słowa jest to bardzo indywidualne. Chłopcy zwykle później mówią od dziewczynek. Jednak takie opóźnienie jest niepokojące. Proszę udać się z tym problemem do pediatry.

Pozdrawiam.