Co jest nie tak z moim penisem? Dlaczego nie rośnie?

A więc tak, opowiem całą moją historię. Mam 18 lat, w wieku około 9 lat (nie jestem pewien ) byłem u znajomego starszego o parę lat i mówił mi, że się masturbuje, powiedział mi jak to robić. Ja spróbowałem i prawdopodobnie (do czego doszedłem po wieloletnich obserwacjach, które zawsze odkładałem na bok i teraz bardzo żałuję) nadszarpnąłem wędzidełko - czyli tak jakby taką część skóry, która łączy penisa ze skórą. Jest ona jakby za krótka, bo bez wzwodu mogę odsłonić żołędzia, co dopiero się dowiedziałem niedawno. Bardzo zawaliłem, bo nie miałem jak dbać o higienę. Ale dalej zauważyłem, że penis po prostu nie rośnie mi, nawet nie wiem, czy od tego czasu urósł, a jeśli tak to bardzo mało. Jest to jakieś 10 cm - to naprawdę mało, a mam dobre geny, ponieważ tato, bracia, mają się czym pochwalić, nie że za nimi chodzę, no ale przez te lata zauważyłem. Tak samo wyczytałem, że częsta masturbacja pozbawiała budulca (białka) mojego penisa i dlatego jest taki. Mam 18 lat, więc jeszcze może nie wszystko stracone, dlatego chcę to naprawić, bo z takim penisem to naprawdę daleko nie zajdę. I proszę nie pisać mi, że wielkość nie ma znaczenia, dla mnie ma i nieważne, że dla większości kobiet nie ma. Proszę o odpowiedź. A właśnie, zauważyłem żyły na moim penisie, jakby poskręcane, do tego mam problem z sikaniem - często sikam na parę stron, jakby coś hamowało przyrost penisa, żyły pod napletkiem jakby robiły zakręty i nie miały się gdzie pomieścić. Tak wygląda to jakby część penisa chciała rosnąć, a część jakby coś hamowało. Proszę odpisać mi, bo to dla mnie naprawdę ważne.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Sądzę, iz niepotrzebnie przypisuje Pan swoje problemy wieloletniej masturbacji. Prawdopodobnie Pana problemem jest rzeczywiście zbyt krótkie wędzidełko i doradzałbym jak najszybszą wizytę u urologa. Jeśli diagnoza się potwierdzi, lekarz umówi Pana na kilkunastominutowy zabieg operacyjny w znieczuleniu miejscowym, który rozwiąże Pana problemy.

Jeśli chodzi zaś o wielkość członka, to prawdopodobnie nie ma ona związku z Pan dolegliwościami. Jest Pan natomiast w takim wieku, że być może proces dojrzewania płciowego nie został zakończony. Istnieje realna szansa na poprawę sytuacji.