Co jest powodem czerwienienia twarzy i uczucia uderzenia gorąca?

Witam . Mam 23 lata . Od około 2 lat borykam się z problemem czerwonej twarzy uderzeniami gorąca, dreszcami i potliwoscia. Dzieje się to nagle . Często bez powodu . Wystarczy że zrobi mi się trochę ciepło i zaczynam o tym myśleć a później wiadomo. Taki efekt domina. Pale marihuanę od paru lat praktycznie codziennie. Od tygodnia przestałem. Ale jak narazie nie widzę poprawy wręcz przeciwnie . Możliwe że to nerwica ale nie jestem pewny . Nie byłem u lekarza . Proszę mi powiedzieć czy może być to spowodowane czymś innym . Dodam że pracuje na chlodni . I właśnie odkąd zacząłem ta pracę to pojawił się ten problem . Wcześniej ani razu nie miałem takich problemów. Byłem otwarty towarzyski itp. Przez pracę znacznie ograniczylem kontakt z ludźmi ( brak czasu) . Czuje się z tym bardzo źle . Nie wiem co robić. Czytałem że takie objawy leczy się psychoterapia ale szczerze to nie wierzę że rozmowa z kimś kto nie ma pojęcia co czuje (ponieważ sam tego nie przeżył) może mi pomóc. Proszę o pomoc . (Przepraszam za moje chaotyczne opisanie problemu . Jeżeli pominolem jakiś istotny szczegół prosze o owy zapytać.... postaram się uzupełnić wypowiedź) dziękuję

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka endokrynologiczna, dermatologiczna. Rumieńce mogą pojawiać się, w wyniku pobudzenia układu współczulnego, spowodowane czynnikami; stresem, emocjami, zmianą temperatury - predyspozycją może być praca w chłodni.
Pozdrawiam serdecznie