Co mogą oznaczać zawroty głowy u 31-latka?

Witam jestem 31 letnim mężczyzną. Od 4,5 dni mam powtarzajace sie w dzien zawroty glowy. Zaczęło sie gdy obudziłem sie rano i wstalem z łóżka,nie przejął bum sie tym gdyby nie to ,że to się powtarza.Robi mi się tak gdy(choć nie za kazdym razem) robię obrót glowy bądź biorę ją do góry(np chciałem zmienić żarówkę)Nigdy wczesniej tak nie miałem. Nic mnie przy tym innego nie boli nie mam dretwienia czy cos podobnego. Co mnie zaniepokoilo również to to , że po dwoch dniach od zawrotow wyczulem jakby zwiekszony obszar z tyłu glowy tak bardziej po prawej stronie(obszar potyliczny?) Co mam zrobić do kogo sie udać?prosze mi pomóc bo zaczynam się bać coraz bardziej. Dodam,ze przebywam w Holandii. Tu chcę sie umowic do lekarza pierwszego kontaktu,slyszalem jednak że lekarze tutaj nie są chetni wydawac skierowania jakiekolwiek. Proszę powiedzieć co jesli takowy mnie po prostu zbedzie. Co zrobic w Polsce do kogo się udać ale mam pracę tu itd i dopiero w maju przyjazd. Proszę o odpowiedź na moje pytania. Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Wymaga pan oceny przez neurologa i najprawdopodobniej również laryngologa, wykonania badań obrazowych głowy oraz USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych. Są to dosyć niepokojące objawy wymagające wykluczenia potencjalnie groźnych przyczyn. Sugeruję nie zwlekać w wizytą u lekarza.