Co może być przyczyną opuchlizny kostki?

Witam, Mam problem z kostkami. Otóż od 4 miesiecy po treningu tanecznym pojawi mi sie obrzek na kostkach. Nigdy nie mialam takiego problemu a tancze juz od wielu lat. Dopiero od tego czasu co jakis czas pojawia sie bol i opuchniecie. Czy moze to miec zwiazek z krazeniem czy to przez zbyt intensywny trening. Dodam ze kostki puchna glownie gdy jest cieplo, czy pzyczyna moga byc upaly? Jak temi zaradzic?

Może mieć to związek z przeciążeniem stawu, wskazane byłoby badanie obrazowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.