Ból i opuchlizna kostki 2 tygodnie po upadku

Dzień doby, tydzień 2 tygodnie temu upadłam na lewą kostkę, kolega internista powiedział zebym udała się na prześwietlenie do szpitala bo wylał się płyn. W szpitalu nic nie wykazano, kazali smarować maściami i nie nadwerężać stopy. Po dwóch tygodniach wszystkie siniaki zniknęły, kostka jest koloru normalnego jednak czuję że ten płyn pozostał. Przy dotykaniu boli, jest opuchnięta nadal. Czy to przejdzie czy konieczna jest wizyta u lekarza? Jest szansa że się wchłonie? Mineły 2 tyg od zdarzenia.

Magdalena StusiĹska

Zdecydowanie przy takim urazie kostki najlepiej będzie skonsultować się z ortopedą i unieruchomić na dłuższy czas, żeby uniknąć niestabilności stawu w przyszłości.