Co może być przyczyną tego, że nie trzyma się nadbudowa?

Witam. Ząb ze sztyftem z włókna szklanego. Po 4 latach odpadła nadbudowana część- wcześniej zrobiła się afta na dziąśle. Dwa razy nadbudowywana ponownie w ciągu ostatniego miesiąca, podobno na wypełnieniu światłoutwardzalnym. Co może być przyczyną tego, że nie trzyma się nadbudowa- odkleja się. Jest sens ponownie nadbudowywać, czy lepiej usunąć?

Witam,

Przyczyną może być zbyt duży ubytek tkanek zęba przez co nadbudowa nie jest w stanie się trwale utrzymać, brak prawidłowej adhezji czyli siły ,,klejenia,, zęba z odbudową np na skutek nie zastosowania koferdamu w trakcie leczenia. Przypadek wymaga indywidualnej konsultacji w celu oceny możliwości zachowania zęba i doboru metody odbudowy. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski