Co może powodować wysoki wynik TSH 3,6 u 21-latki?

Witam, jestem kobietą i mam 21 lat. Robiłam niedawno rozszerzone badania w tym tarczyca (TSH, FT3, FT4). Badania wyszły w granicach normy jednak lekarza zaniepokoił wysoki wynik TSH 3,6 ( przy max. 4,2), który ponoć jest za wysoki jak na młodą kobietę. Zalecił wizytę u endokrynologa.Dodam że FT3 wyszło 3,67(max 4,40) a FT4 1,36 (max 1,71). Czy powinnam się martwić tym wynikiem i rzeczywiście powtórzyć badania i odwiedzić specjalistę?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego a czy planuje Pani ciążę.?