Co można jeść po usunięciu migdałka?

Witam. Syn 1,5 roku jutro idzie do szpitala z powodu wycięcia trzeciego migdałka oraz przecięcia bocznych. Co będzie mógł jeść po zabiegu? Obecnie pije tylko mleko z kaszka- od momentu pojawienia się migdałka nie chce jeść nic wiecej.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. po wycięciu migdałka zaleca się dietę miksowaną, bez potraw o wysokiej temperaturze. Pozdrawiam.