Co oznacza taka plamka krwi pod skórą dziecka?

Dzień dobry, urodziło mi się dziecko w 31 tyg ciąży, lekarze zrobili prześwietlenie główki i znaleźli mała plamkę krwi pod skura dziecka w miejscu ciemiaczki, mówili coś ze jakieś plyny może rozlały jakiegoś krwiaczka, ze to ponoć jest normalne ale martwię się czy to coś poważnego, mieszkam za granica nie zrozumiałam do końca o co chodzi dlatego kieruje pytanie do was, jakie jest zagrożenie , taki wcześniak 31 tydzien z waga poniżej 1500 gram, czy na pewno jest to nie szkodliwe czy moze jest źle

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od wielkości i Ew lokalizacj . Jeżeli jest podskórnie to nie sadze aby było trzeba się martwić. Poza tym jeżeli byłoby coś groźnego to na pewno lekarze by poinformowali