Co oznacza taki wynik badania wątroby 33-latka?

co to jest wątroba powiększona ze stłuszczenie 17 cm że stłuszczenie wątroby przyoechkrzykowo widoczna wysepka z nietluszczonego miąższu około 13x 8 w wątrobie zmian ogniskowych w wątrobie i co to znaczy śledziona nieznacznie wydłużona 12x4

Dzień dobry,

opisany wynik powinien być z konsultowany ze specjalistą gastrologiem który zapozna się z wynikiem oraz wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe porównują z objawami klinicznymi i zdecyduje czy wymagana jest dalsza diagnostyka lub leczenie. Na wizycie po tak dokładnym badaniu lekarz odpowie na pytanie dotyczące wątroby.

Pozdrawiam