Co oznacza to pulsowanie w 15 tygodniu ciąży?

Witam, mam pytanie ginekologiczne, a wizytę mam dopiero za miesiac (byłam teraz w środę). Jestem w 15tyg.ciazy. Od wczoraj wieczorem kłuję mnie w lewym dolnym boku brzucha. Takie klucie/pulsowanie. Praktycznie cały czas od wczoraj, przestało tylko w nocy. Czy powinnam się martwić? I czy to, że wczoraj brzuch mógł trochę zmarznac może mieć wpływ? Mam za sobą poronienie i śmierć dziecka w 39tyg.wiec panikuje..I to kłucie uspokaja się jak kładę się na plecach

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uczucie kłucia lub pulsowanie może pojawiać się w czasie ciąży na skutek rozciągania więzadeł macicy. Najczęściej takie objawy ustępują po przyjęciu pozycji leżącej – tak jak Pani zauważyła na swoim przykładzie.

Skoro kilka dni temu była Pani na wizycie lekarskiej i ginekolog nie zauważył niczego niepokojącego, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, a opisywane przez Panią dolegliwości są związane ze zmianami zachodzącymi w organizmie. Jeśli jednak odczuwa Pani lęk związany z tą sytuacją, to dla własnego komfortu można ponownie udać się do ginekologa.

Jeśli zaś chodzi o odczuwanie temperatury przez płód, to nie jest to możliwe. Dziecko pływa w wodach płodowych, które mają stałą temperaturę. W związku z tym nie odczuwa ono ciepła ani zimna.

Podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziwne-pulsowanie-w-pochwie-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsowanie-pod-pepkiem-w-30-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsowanie-brzucha-w-13-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.