Co oznacza wynik badania serca u dziecka?

Witam! Badanie było robione u dzieka 5-miesięcznego-po wadzie serca TAPVR z obturacją spływu.Proszę o interpretację HRCT-w grzbietowych i nadprzeponowych partiach oby płuc widoczne zmiany drobnoguzkowe z zaznaczonymi cechami konsolidacji. Obustronnie w platach dolnych mierne pogrubienie pączków naczyniowo-oskrzelowych. Niewielkie zwloknienia w partiach nadprzeponowych obu płuc. Obustronnie niewielkie wzmozenie rysunku zrębu płuc. Zaznaczone obszary nierownomiernego upowietrznienia płuc w partiach grzbietowych płatów górnych. Obie jamy oplucnowe wolne od płynu. Obie wnęki prawidłowe. Nie stwierdzono obecnosci powiekszonych wezlow chłonnych srodpiersia.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze Wskazna konsultacja lekarza kardiologa dziecięcego oraz pulmonologa dziecięcego