Co oznacza wynik badania tarczycy 37-latki?

Czy to cos groźnego w powierzchownej części płata prawego daje się wyróżnić bardziej niejednorodny nieostro odgraniczony obszar bardziej niejednorodnej i hypoechogennej tarczycy o wym 6x16x18mm obraz odpowiada odgraniczonym zmian pozapalnym mam chorobę hasimoto kontrola za 5 mc ewentualnie BACC

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik opisuje zmianę, która najprawdopodobniej jest zmianą pozapalną (ch. Hashimoto to stan zapalny tarczycy). Osoba badająca zaleca kontrolę zmiany za 5 miesięcy, gdyby budziła wtedy niepokój - biopsję.