Co oznacza wynik cytologii kobiety w wieku 32 lat?

Odebrałam wynik cytologię rozmaz nie jest odpowiedni ale jeszcze nadaje się do oceny brak komórek endocerwikalnych lub metaplastycznych, nie stwierdzono zmian srodnablonkowych i procesu złośliwego

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie jest w normie, nie ma nieprawidłowych komórek. Nie ma powodu do niepokoju. Ze względu na nie najlepszą jakość rozmazu, warto powtórzyć cytologię wcześniej, niż za 2-3 lata.