Co oznacza wynik MRI głowy u 30-letniej osoby?
Prosze o odczyt mojeo opisu rezonansu glowy. W istocie bialej w okolicy plata lewego vxolowego podkorowo drobny 4mm obszar hiperintensywny w obrazach t2 i flair ktory nie ogranicza dyfuzjii nie powoduje efektu masy moze odpowiadac zmianie naczyniopochodnej. W prawej okolicy potylicznej w istocie bialej dwa drobne 4mm i 2mm obszary w wygladzie zmian plynowych. Sekwencja Dwi nie wykazuje cech restrykcji dyfuzji charakterystycznej dla świeżych zmian pozawalowych. Tezonans robilam przez codxirnne bole glowy i lekkie zawroty. Neurolog za 2 tygodnie.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. A z jakiego powodu zostało wykonane to badanie? Radziłbym skonsultować ten wynik z lekarzem, który zlecał to badanie.