Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik posiewu z dróg moczowo-płciowych?

Witam, proszę o pomoc. Powiew z dróg moczowo-plciowych -tlenowo wynik badania dodatni, powiew z dróg mocz-pl w k. Grzybów dro d opodo. Wynik badania ujemny Streptococus agalactiae ( )wzrost obfity Enterococcus species ( )-pojedy cze kolonie Staphylococcus speciec ( ) Lactobacillus species ( )wzrost bardzo obfity Co to oznacza?
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Jeżeli ma Pani częste infekcje pochwy, to objawy mogą wynikać z obecności bakterii enterococcus species, które nie są charakterystyczne dla flory pochwy. Taki wynik powinien zinterpretować lekarz kierujący na badanie, ponieważ w oparciu o stan kliniczny będzie mógł zaordynować odpowiednie leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy