Co oznacza wynik RTG 38-latki?

Mezczyzna 38 lat. Opis badania rtg: W polu dolnym prawym pasmowate cienie, w przyleganiu obszar zmniejszonej przejrzystosci o wymiarach okolo 35×28 mm - obraz o niejasnym charakterze. Poza tym pluca bez zageszczen miazszowych. Sylwetka serca w granicach mormy. Zatoki przeponowo- zebrowe wolne. 3 TYG TEMU PRZECHODZILEM GRYPE NA POGRANICZU ZAPALENIA PLUC? Co to moze oznaczac? Dziekuje za odp.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie zmiany mogą wynikać z przebytego zapalenia płuc (zmiany radiologiczne utrzymują się dosyć długo), ale interpretacja zależy od sytuacji klinicznej pacjenta, dlatego powinien Pan zgłosić się z tym wynikiem do lekarza, który skierował Pana na badanie.