Co oznaczają wyniki badania zatok i zgrubienie śluzówki?

Masywne zgrubienia śluzówkwe w zatokach szczękowych. W ich zachyłkach zębodołowych polipowate - do 23 mm. Zgrubienia śluzówkowe oraz niewielka ilość płynu w sitowiu - większe nasilenie zmian po stronie lewej. Zatoki klinowe oraz czołowe prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo - przewodowe zwężone zmianami śluzówkowymi, poza tym prawidłowe. Struktury kostne twarzoczaszki w normie. Kości skroniowe w zakresie badania w normie.

Lek. Paweł Szadkowski

W celu interpretacji wyniku niezbędne jest zestawienie go z Pana obrazem klinicznym. Zgrubienia śluzówki mogą być spowodowane przebytymi zapaleniami zatok lub innymi patologiami, dlatego sugeruję udać się z wynikiem do lekarza kierującego.