Co powoduje ucisk i rozpieranie w nosie po korekcie?

Dzień dobry , około 1,5 roku temu miałam przeprowadzany zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym.Po tak długim czasie od zabiegu co jakiś czas czuje ucisk i rozpieranie nos i nasady nosa. Proszę o jakie rady co to moze być

W okresie okolomiesiączkowym mamy przejściową skłonność do zwiększonego zatrzymywania wody w organizmie. Kwas hialuronowy używany do korekty nosa w tej okolicy utrzymuje się nawet do 2 lat, a czasem nawet dłużej. Ma on powinowactwo do absorpcji wody. Być może odczuwane dolegliwości są z tym związane. Proszę poobserwować czy opisywane dolegliwości występują w okresie przed miesiączką. Może Pani zgłosić się na konsultację do lekarza który wykonał zabieg i omówić ten problem,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel