Co robić po zachłyśnięciu się wodą?

Witam, Moja siostra młodsza 10 lat zachłysnęła się pare godzin temu wodą z butelki. Możliwe jest utoniecie wtórne? Czy zgłosic to lekarzowi?

Porzekadło mówi, że można kogoś utopić w łyżce wody. Tutaj jednak nie ma to zastosowania bo wygląda na to, że kocha pan swoją młodszą siostrę. Jeśli siostra nie choruje na żadne przewlekłe choroby i zakrztusiła się czystą wodą to nic jej nie będzie, nie wymaga to medycznego postępowania. U osób, którzy zachłysnęli się wymiocinami, albo zawartością szamba może rozwinąć się zachłystowe zapalenie płuc. Pozdrawiam.