Co znaczą wymioty u dwuletniego dziecka?

Witam! Proszę o poradę dotyczącą mojego 2 letniego synka. Od paru miesięcy borykam się z problemem wymiotowania. Mały wymiotuje czasem codziennie czasem co kilka dni lub tygodni. Najczęściej wieczorem gdy jest śpiący po wypiciu kaszki ( mleko Nan3 i kleik ryżowy lub kukurydziany). Prawie każdy płacz kończy się wymiotami. Czasem zdarzają się gdy wypije dużo wody albo przy jedzeniu gdy nie popasuje mu np konsystencja lub weźmie dużo do buzi. Mimo że ma prawie komplet ząbków słabo przeżuwa i łyka duże kawałki. Czym może to być spowodowane? Poza tym świetnie mówi, fajnie się rozwija, ma prawidłową wagę i nie choruje. Pozdrawiam

Dzień dobry,
objawy nie występują stale i nie po każdym posiłku. Dodatkowo wskazuje Pani na możliwość ich prowokowania w sytuacjach "emocjonalnych" , a dziecko sprawia wrażenie zdrowego. Takie informacje istotnie zmniejszają prawdopodobieństwo choroby przewodu pokarmowego. Warto jednak ustalić z pediatrą plan diagnostyki, którą można zrealizować w warunkach ambulatoryjnych, z uwzględnieniem konsultacji neurologicznej i okulistycznej. Można rozważyć kontakt z psychologiem oraz z neurologopedą w kierunku zaburzeń karmienia, wynikających z niedostatecznej umiejętności żucia.