Częste badania u 55-latki

Witam. Proszę o radę.Od kilku lat jestem pod kontrolą onkologa,ponieważ mam łagodne zmiany sutków. Regularnie co kilka miesięcy robię mammografię i USG.W lipcu robiłam prześwietlenie płuc, a teraz ze względu na reumatoidalne zapalenie stawów ,lekarz zalecił prześwietlenie kolan. Pytanie dotyczy właśnie tej kwestii,czy nie będzie to zbyt wiele w tak krótkich odstępach czasu? Proszę o radę ,z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Jeśli lekarze zlecili Pani wymienione przez Panią badania radiologiczne to musieli mieć ku temu wskazania kliniczne, a bez tych badań diagnostyka byłaby nie możliwa. Co prawda, promieniowanie rentgenowskie nie jest obojętne dla naszego zdrowia i trzeba ograniczyć ilość badań radiologicznych do minimum, to proszę mimo wszystko zaufać lekarzom, ponieważ nie narażali by Pani na nie, jeśli nie byłoby takiej konieczności.

Pozdrawiam.