Czy borowanie zęba musi boleć?

Czy borowanie zęba musi bolec ? Podczas jednej wizyty doznałam traumy i od tamtej pory boje sie chodzić do dentysty a jak chodzę to tylko na usuwanie

Piotr Brzezik

Witam serdecznie, w chwili obecnej stomatologia dysponuje wieloma skutecznymi środkami i metodami znieczuleń, zaczynając od żeli znieczulających błonę śluzową przed wkuciem igły, znieczuleń miejscowych, aż po zabiegi wykonywane w znieczuleniu ogólnym, pod kontrolą anestezjologa. Warto przełamać lęk i wybrać się do stomatologa, który dobierze odpowiedni sposób zniesienia bólu. Pozdrawiam :)