Czy da się rozjaśnić plamy po aparacie Illzarowa?

Dzień dobry, Mam blizny po aparacie illizarowa, niestety w trakcie ściągnięcia był stan zapalny i teraz została wokól blizny taka ciemniejsza plama, tak jak miałam zapalenie, w jaki sposób mogłabym to rozjaśnić do koloru skóry, do jakiego lekarza czy do salonu medycyny estetycznej się udać, maściami to chyba nic nie zdziałam? pozdrawiam Kinga

Przebarwienia pozapalne zazwyczaj stają się jaśniejsze w ciągu 2 lat po zabiegu.Jeśli blizna jest świeża można już stosować maści silikonowe na blizny .Jeśli ortopeda prowadzący stwierdzi za leczenie jest zakończone i nie ma zaburzeń ukrwienia wokoło zmiany można rozpocząć standardowe zabiegi rozjasniajace.Ja osobiście polecałbym osocze prp jednak po wcześniejszej konsultacji.