Czy fluoryzacja mogła źle wpłynąć na moje szkliwo?

Witam, tydzień temu miałam wykonaną profesjonalną higienizację z fluoryzacją. Podczas piaskowania higienistka zauważyła niewielkie białe plamki na dwóch lub trzech zębach, wszystkie na powierzchniach stycznych. Początkowo podejrzewała odwapnienie ale po dokładnym sprawdzeniu stwierdziła że nie jest to próchnica początkowa. Przeprowadziła więc fluoryzację i na tym wizyta się zakończyła. Potem przyszło mi jednak do głowy że te biały plamki to mogła być fluoroza i obawiam się że fluoryzacja mogła mi zaszkodzić. Martwię się tym bardziej że wczoraj zauważyłam odłamanie się kawałka szkliwa na górnej dwójce (taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca). Dodam że mam wadę zgryzu (stłoczenie) która powoduje że czasami zahaczam górnymi zębami o dolne lub delikatnie nimi zgrzytam podczas mówienia co mogło być bezpośrednia przyczyną uszczerbienia szkliwa. Czy fluoryzacja (paradoksalnie) mogła zwiększyć kruchość mojego szkliwa?

Fluoryzacja ma na celu wzmocnienie szkliwa by było mniej podatne na kwasy ze środowiska (z pożywienia i te produkowane przez bakterie próchnicotwórcze). Opisana przez Panią wada zgryzu i fakt zgrzytania mogą zwiększać ryzyko uszkodzeń zębów. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości warto skonsultować je bezpośrednio na wizycie u stomatologa, który po przeprowadzeniu badania będzie mógł odpowiedzieć w pełni na Pani pytania.