Czy Indix Combi rozrzedza krew?

Witam. Proszę uprzejmie o informację czy lek indix combi posiada właściwości rozrzedzające krew? Czy zapobiega nadcisnieniu a także zlepianiu się płytek? Jesli nie posiada takich właściwości to można stosować indix combi i acard jednocześnie w przypadku podejrzenia covid aby zapobiec zatorowosci?

Indix combi nie ma właściwości "rozrzedzających krew". Można ten lek stosować łącznie z Acard, jednak ewentualne stosowanie tego drugiego leku należy skonsultować z lekarzem, który ma dostęp do Pani dokumentacji medycznej. Stosowanie Acardu w trakcie COVID-19 nie jest rutynowo zalecane. Wskazane jest natomiast zażywanie odpowiedniej ilości płynów (min. 2 l na dobę, a w razie gorączki więcej) oraz lekka gimnastyka, zwłaszcza dotycząca nóg. W razie objawów niewydolności żylnej kończyn dolnych lub żylaków wskazane jest stosowanie wyrobów uciskowych (podkolanówki /pończochy / rajstopy). W razie wskazań, np. długotrwałego unieruchomienia lekarz może zadecydować o stosowaniu heparyny drobnocząsteczkowej profilaktycznie.