Indix Combi a Bibloc - czy mogę zrezygnować z jednego leku?

Witam, biorę od paru lat Bibloc lekarz zapisał mi to na arytmię dopiero teraz sprawdziłem że ten lek stosuje się na obniżenie ciśnienia a na obniżenie biorę Indix Combi czy mogę zrezygnować z tego Indix Combi? A może lepszym wyjściem będzie rezygnacja z preparatu Bibloc? Wydaje mi się, że stosowanie dwóch leków na taką samą dolegliwość jest bez sensu, ale może się mylę... Mam poza tym wrażenie, że Bibloc działa na mnie lepiej niż Indix Combi. Tak jak wspomniałem, Indix Combi biorę już od dłuższego czasu, a mam wrażenie, że moje problemy związane z arytmią poprawiły się dopiero po zastosowaniu tego drugiego preparatu. Czy to możliwe, że te leki zastosowane zadziałały lepiej czy po prostu Bibloc jest lepszy niż Indix Combi. Co mam robić? Jakie wyjście będzie najlepsze? Bardzo proszę o porady i odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Lek. Katarzyna Szymczak

Można podjąć próbę stopniowego odstawienia (zmniejszając dawkę powoli, nie wiem jaka pan aktualnie przyjmuje), pod kontrolą lekarza rodzinnego oraz pomiarów ciśnienia.
Pozdrawiam